Ścieżka: Aktualności » Baza wiedzy
Baza wiedzy
Dodany przez: admin    Data: 21 lipiec 2011, 13:09

W dniu 27 czerwca 2011 r., została opublikowana ustawa z dnia 13maja 2011 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw. Głownym celem ustawy jest modyfikacja przepisów dotyczących zasad rejestracji działalności gospodarczej oraz przez osoby fizyczne oraz urchomienie z dniem 1 lipca 2011 r. Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEDIG) - systemu rejestracji i ewidencjonowania przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, który zastąpi ewidencję prowadzoną do tej pory w gminach.

Dodany przez: admin    Data: 22 luty 2011, 21:43

Prawo polskie oferuje przedsiębiorcom szeroki katalog dostępnych form prawnych, gwarantując możliwość wyboru pomiędzy indywidualnym prowadzeniem działalności gospodarczej, spółką cywilną, nieposiadającymi osobowości prawnej spółkami osobowymi, a także spółkami kapitałowymi. Czynnikami, które determinują ostateczną decyzję co do formy, są m.in. wymogi co do kapitału początkowego, zakresu odpowiedzialności wspólników czy formalności związanych z założeniem danej formy prawnej prowadzenia przedsiębiorstwa.

Dodany przez: admin    Data: 18 luty 2011, 13:47

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych z 26 lipca 1991 r. działalność gospodarcza to zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

Dodany przez:    Data: 16 luty 2011, 21:02

Czasowe zawieszenie działalności gospodarczej jest jedną z trudniejszych decyzji, jakie podejmuje przedsiębiorca. Jest ona o tyle ważna, że wymaga podjęcia kroków związanych nie tylko z dalszym funkcjonowaniem firmy, lecz także z dotychczas opłacanymi składkami ZUS.

Designed by ONWAVE DDESIGN STUDIO
Created by RabbitStudio.pl
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Krakowskiej
Politechnika Krakowska