Ścieżka: Aktualności » O nas
O nas

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Krakowskiej (AIP PK) został powołany do życia uchwałą Senatu Akademickiego PK  nr 60 z dnia 27 listopada 2009 roku.

Misją AIP PK jest szerzenie „ducha przedsiębiorczości” i tworzenie dogodnych warunków do kreowania, rozwijania i wdrażania innowacyjnych przedsięwzięć oraz pomoc młodym ludziom  z pomysłem na własną działalność gospodarczą poprzez wspieranie nowopowstających firm innowacyjnych w początkowej fazie ich funkcjonowania na rynku.

Nasze cele to:

• pomoc w tworzeniu firm, przede wszystkim firm technologicznych (opartych na wiedzy)
  • pomoc mikro-firmom w przetrwaniu wstępnej fazy rozwoju – od koncepcji do samodzielności
  • wspieranie przedsiębiorstw, które posiadają największy potencjał rozwoju i konkurencyjności,

AIP PK proponuje zaplecze biurowe oraz wyposażenie niezbędne do rozpoczęcia działalności dla nowopowstałych firm. AIP PK to propozycja dla studentów, absolwentów oraz doktorantów zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej.

W ramach AIP PK realizowane będą projekty stanowiące kompleksową ofertę i dające studentom, absolwentom i doktorantom, zainteresowanym założeniem własnego biznesu możliwość skorzystania z różnorodnych narzędzi - szkoleń, doradztwa, warsztatów, wsparcia finansowego oraz preferencyjnego zaplecza pod przyszłą firmę.